Kalendář akcí:

23. února 2018
Kdo se bojí...
Hálkovo divadlo NBK
Kč 150,-/100,- ; 19:30

Pomáháme:Partneři:Láska pod stolem

Za časů první republiky nebylo tak snadné přivést domů muže svého srdce. Rodiče do výběru partnera měli co mluviti více než dnes, ale ne vždy se jim to podařilo. Stačila trocha štěstí a odvahy.

Také se Vám zdá, že čas utíká, čím dál více, rychleji? V dnešní hektické době si někdy říkáte, jak by se vám hodilo, kdyby den měl osmačtyřicet hodin? S rychlým přenosem informací je třeba, abychom i my byli rychlejší. A tak se občas zastavte, přestaňte pospíchat a třeba si i zavzpomínejte.

I my jsme si zavzpomínali, jaké to asi bylo v době, kdy žily naše prababičky, babičky či maminky, v době kdy se muži k dámám chovali jako praví gentlemani a kdy pánové nosili smoking a dámy slušivé róby. Do doby, kdy bylo vše klidnější, vznešenější a úsměvnější. Společně jsme překročili práh současnosti a vstoupoli do dob třicátoletních.

Večer s názvem „Láska pod stolem aneb návrat do dob třicátoletních“ se konal 25. ledna 2013 na Malé scéně nymburského městského Hálkova divadla, která se proměnila do roku 1932. Diváci se oblékli jako tenkrát a prožili příjemný večer plný zábavy. Divadelní spolek Jelita odehrál veselohru „ Láska pod stolem“ z roku 1932, po celou dobu večera hrálo k tanci a poslechu trio ze slavné swingové kapely BlueStar, která hrála například s Jiřím Suchým či zahrála Václavu Havlovi před jeho odchodem z prezidentské funkce na plese Hradní stráže 2003.

V průběhu celého večera bylo pro diváky připraveno občerstvení formou rautu, zahráli jsme si hru Bingo a hlavně celý večer byla výborná atmosféra a zábava. Děkujeme všem zúčastněným.

Tento večer rádi zopakujeme na vaše přání či zahrajeme jen hru „Láska pod stolem“

Role a obsazení

Novák, soudní rada - Daniel Plachý
Nováková, jeho žena - Kateřina Michlová
Lidka, jejich dcera - Iveta Zenklová
Viktor, syn továrníkův - Tomáš Friedel j.h.
Fidlátko, bankovní úředník - Michal Douša

Režie a scéna: Iveta Zenklová
Scénář: Miloš Veselý


(c) Divadelní spolek JeLiTa
2009 - 2017